Hinge ja ruumienergia mandalate seansid

Mandalaid olen loonud inimestele alates 2000 aastast. Energeetiliste piltide ja mandalade loomisel on olnud abiks India ja Eesti vaimsete meistrite õpetused ja praktikad mis sai alguse 1998 aastast. Mandalad on valminud puhta sisevaatluse ehk meditatsiooni tulemusena ja on täiesti omanäoline ja kordumatu ilmutus. Kõik pildid on erinevad mis inimestele tulevad aga kõigil on Üks ühendav tsentraalne valgusenergia mis loob mitmeküllaseid taeva ja maa kanaleid, värvikombinatsioone, sümboleid, mis on ennast ilmutanud just sellele indiviidile, kellel on soov avastada enda energeetiline valgusmina.

 Enne mandala loomist on soovitav rahulikult tunnetada, kas soovin oma ellu seda uuendavat ja tervendavat energiapilti. Mandala tegemiseks peaks Teile olema sobiv aeg ja koht ehk siis vaimne valmisolek . Inimene, kes soovib oma valgusminaga kohtuda, on ennast juba sisemiselt häälestanud. Kui seda tunnet (magnetit) veel pole tasub oodata mingi aeg.

Valmis mandala võib kaasa tuua transformatsiooni ehk sisemise ja välimise ümberkujunemise teie ellu. Eelkõige on mandala mõeldud vaimse teadvuse avardamiseks. Tajud ja tunded selginevad, kadunud harmoonia ja tasakaal taastub ja toob teadliku rahu taas teie olemisse. Mandala välja puhastav toime hoiab ja kaitseb ka seda keskkonda, kuhu ta on toodud ja üles pandud.

Mandala valmib Teie juuresolekul pastelltehnikas ( peen energeetiline struktuur ja õhulised värvid - kirkad valguskanalid aitab see tehnika kõige paremini välja tuua ) . Kui mandala soovial pole võimalik kohtuda, kasutan ka fotosid inimestest kellest pilti soovitakse. Mandala loomiseks pole füüsiline vahemaa oluline. Mandala saaja peab teadma, et talle tehakse pilt. Ilma nõusolekuta pilti ei looda, sest soov avabki mandala loomekanali. Mandalaseansil räägin lahti kõik mustrid-kombinatsioonid ja seletan värvide tähendust.

Mandala10.jpgMandala3Mandala2Mandala4.jpg

Mandala5.jpgMandala8.jpgmandala uusMandala6.jpg

HingemandaladMANDALA LOOMINEANNA MANDALA 1

Hingemandalad ja ruumiengergia mandalad valmivad 1-3 tunni jooksul, neljale pastellpaberi ja kartongi formaadile

35x47 (50 €) 30 min , 50x65 (100 €) 60 min. 80x80 (150 €) , 120x80 (250 €). Kui soovial pole võimalik kohtuda, kasutan ka fotosid inimestest, oluline soov, mis käivatab energia mandala loomiseks. Saadetise panen teile posti ( Omniva või Cargo näiteks ) juurde tulevad seletused värvidest ja energiatest.

1911791 10205217107530957 7224777350546296514 n

 Teie soovi korral on võimalik ka mandala eritellimusena otse seinale maalida.  Ruumienergia mandalad,  parandavad ja uuendavad  energiat töökohas, korteris või majas. Selleks peaks tulema ja vaatama üle ruumid ja meditatiivse seanssi ajal, kui on avanenud mandala matrix sellele ruumile, teen algul visandi ja pärast maalin selle suuremale formaadile, mida peaks panema raami ja klaasi taha, sest pastellpind vajab kaitset välistingimuste eest. Ruumide testimine toimub enne mandala valmistamist ja vajadusel viin läbi puhastusrituaalid.

Ravi ja küllusemandala 120x80 ( Tellimustöö ravi ja teraapia kabinetti. Tartus 2017 )

sveta ravimandala

Untitled 1 copy

Südame avardamise ja külluse mandala 2016

Südame avardamise ja külluse mandala 2016 akrüül,papp,raamitud 80x80 Erakogus

Teadlikuse avardamise mandala 2016

Kosmilise teadlikuse avardamise mandala 2016 akrüül, papp, raamitud 80x80 Müügis 300 €

Anne reiki pühitsusmandalaKadriepoemandalaMandala14mandala castye 1

mandala castye 3MandalaköögisValgusmandala 2010

Ruumienergiamandalad ka köögilaes ja seinale maalitud

Õnne ja küllusemandala ravikabinetis 120x80 Tellimustöö 2015

Elena mandala

 

Pskov seinamandala

Küllusemandala 250x150 Pihkvas 2013

Küllusemandala

Küllusemandala 250x150 Tartus 2013

margus mandalaga

Küllusemandala (tellimustöö Pihkva RUS 2013)

 

agne 1kaja 1liisi mandala 1

tnu mandala 1SVEN 1

mandala 2mandala 3

 Elena mandala 3

Hingepilt aitas endas selgusele jõuda

Kaks korda on elu mind varemgi kokku viinud vaimsete inimestega, kellelt oleksin võinud tellida endale hingepildi. Siis ei suutnud ma otsustada, kas ikka tõepoolest vajan seda.

Seekord oli kõik algusest saadik teisiti. Vajasin mandalat kohe, minu hing lausa janunes selle järele. Hingepildi valmimisega seotud tunnet ei raatsi väljarääkimisega lahjendada, kuid seda, mis paari nädalaga minu elus muutunud on, võin jagada küll.

Hingemandala asub mu arvutitoas täpselt nii, et pilku tõstes läheksin justkui pilti sisse. «Ärakadumise» tunnet ei teki. Vastupidi: pildil on maandav toime ja see saadab mulle impulsse. Suudan aeglaselt kiirustada, asjatult rabelemata päevaga rohkem korda saata. Olen rahulikum ja rõõmsam. Nendel päevadel, kui minuga on olnud minu vaimukoda, ei tunne ma üksindust ega ängi. Tean, et kui taevas ongi pilvine, siis kusagil paistab ometi päike ja ehk homme juba ka minule.

Tean, et mul on iseendani jõudmiseks veel pikk tee minna. Olen muudatusteks valmis ja see on pool võitu vabanemaks tardumusest.

Liis Tarum

Hingemandala seinal toob rahu ( Ajakiri Avanemine oktoober 2008)

Kunstnik MARGUS RUMP maalib 1-2 tunniga soovijale tema hingepildi ehk valgusmandala. Kodus ülespandud hingepildile keskendumine aitab jõuda iseendas ja maailmas selgusele ning parandada eluruumide energeetikat. «Aasta algul tundsin, et tänavu on hingemandalaid inimestele väga vaja,» tähendab kunstnik.

Margus Rumpi ateljee asub Tõnissoni mõisana tuntud ajaloolises majas Tartus, Eerikal, Viljandi maantee ääres. Kui treppi mööda teisele korrusele astun, tabab mind kummaline mõte, et see on justkui jumalate juurde minek: suures formaadis ja eredates värvides Õnnemandalat avaras koridoris enne ateljee ruumidesse sisenemist vaadates valdas mind seletamatu rahu.

Kunstnik soovitab külalistel pildi ees seisatada ja tunnetada selle kirgast vibratsiooni. See lisavat päevadesse värve, harmooniat ja rahulolu. «Õnnemandala aitab teil ennast nii vaimselt kui energeetiliselt laadida,» lubab kunstnik.

Margus Rumpi maalidest õhkub Idamaade hõngu. Kunstnik on ühes aastatetaguses intervjuus tunnistanud, et talle on budism kristlusest hingelähedasem kui eelarvamustevaba usund, mis ei suru end peale ja seondud mõttevabadusega. Samas tunnistab Margus Rump, et ei ole kristluse suhtes eitaval seisukohal.

Kunstniku loodud idamaist fiosoofiat kandvad mandalad (sanskriti keeles pühad ringid) ehk hinge-, energia- või ravipildid täiendavad ruumi energeetilist välja, kosmost ja täiuslikku kõiksust.

«Mandala sünnib ainult meditatsiooni abil. Selleks peab minema teatud viisil transsiseisundisse -- see on kunstiteos, mis aitab valgustuda nii mandalakunstnikul endal kui pildi tulevasel omanikul,» selgitab Margus Rump.

Mandalaid on tehtud aegade algusest peale -- need aitavad inimesel ennast avada ja sisemist rahu leida ehk jõuda oma Tõelise Minani. Budismis on kunstniku jutu järgi mandala eesmärk vabastada inimene kannatustest ja aidata tal virguda, et olla teistele kasuks, saada reaalsusest õige nägemus ja avastada endas jumalikkus. Virgumise lõppeesmärk on vabaneda Sansaarast ehk sündide-surmade ahelatest--lõputust ekslemisest illusioonide virrvarris.

Kaht ühesugust hingepilti maailmas pole, sest kõik inimesed on erinevad. Igal värvil on kindel tähendus: näiteks valge sümboliseerib vaimset puhtust ja selgust, kollane sisemist kirkust, kuldne vaimset täiuslikkust, sinine empaatiat ja vaimset loovust. Rahustav on teada, et must ei tähista inimese hinge tumedust, vaid universumi sügavikku.

Kas sulle anti kõrgemalt poolt teada, et Eesti majanduselu kisub sügiseks nii kreeni, et vaimset valgustust hakatakse otsima hingemandalatest?

Seda otseselt mitte, aga aasta esimesel päeval tundsin, et neid pilte läheb väga paljudel sellel aastal vaja ja nii ongi läinud. On toimunud rida laagreid, slaidiprogramme ja seminare, kus panen ka inimesi oma energiaid lahti joonistama ja ennast puhastama liigsest ja oma aja ära elanud energiast Üldiselt olen mandalasid valmistanud juba aastast 1999. Olen täiendanud ennast reisidel Indiasse 1998-2007, kus on minuga palju vaimseid muutusi aastatega toimunud selles vallas, tänu sellele saan neid pilte inimestele ka ilmutada-edastada puhtamalt ja ehedamalt.

Osa inimesi suhtub hingepildisse kui ettekuulutusse, et see kõik saab lähiajal teoks.

Kui olen teinud pildi, ei ütle ma kunagi, et nõnda hakkabki juhtuma. Ütlen vaid nii palju, et hingepilt toob esile transformatsiooni, muutuse. Mis inimesega tõeliselt juhtub, kogeb ta siis, kui on pildi endale saanud. Mõni on tellinud kümme pilti: helistab mulle iga poole aasta tagant, et vajab uut mandalat. Ta tunneb, et on muutumiste teel. Iga hingepilt avab ukse järgmisesse ruumi. Kui sa oled ühes ennast ammendanud, tunned vajadust edasi liikuda. Seevastu mõnele inimesele piisab ühest pildist terveks eluks.

Neid, kes on minult palju hingepilte tellinud, võin siiski üles lugeda ühe käe sõrmedel. Selliste inimeste vaimne teadvus on väga kõrge, nende eluenergia on muutunud kosmiliseks. Nad on maa peal, aga samas ei ole ka. See on huvitav seisund.

Kas oled kohanud ka skeptikuid, kes tulevad huvi pärast uurima, milline nende hing pildil välja võiks näha?

Neid inimesi huvitab, kas nende hing on tume -- nad kahtlevad endas. Hing ei ole kunagi tume. Hing on valguskogum. Tuumani jõuda ei ole lihtne. Inimesed ei tea hingedest ja hingeelust suurt midagi. Öeldakse, et hing on haige, aga see pole võimalik, sest valgus ei saa valutada.

Aga midagi meis ju ometi valutab. Mis see on?

See, mida me ekslikult arvame toimuvat hinges, sünnib hoopis meie meeltes. Meeled on need, mis aimavad-ekslevad ja tunnetavad. Inimeses toimuvad pidevalt meelemuutused...järelikult see mis muutub pidevalt on ebatõde aga Tõde ongi inimene siia tegelikult otsima tulnud maapeale! Ja igaüks otsib Tõde talle omasel moel. Nagu idamaa targad ütlevad " Tõde on üks, aga teid on palju mis sinna viivad.

Kui tavainimene tunneb tükikest õndsust -- mitte lihtsat õnnetunnet vaid sügavat rahu -- siis on ta jõudnud Tõele e. tuumale ligemale, ta tajub seda. Neid inimesi, kelle iga rakk on täis õndsust ja rahulolu, on vähe aga kõik pürgivad sinnapoole, nagu ööliblikad kes lendavad valguse poole.

Mitu mandalat sul endal on?

Ausalt öeldes ei olegi ma endale hingepilti teinud. Olen loonud palju selliseid mandalaid, mis on kõigile vaatamiseks ja tunnetamiseks. Nendes pakun tunnetust iseenda kaudu.

Ma ei saa aru, mis minuga sünnib... Ma justkui ei tahakski enam sinult midagi küsida -- oleksin ja istuksin lihtsalt niisama.

Aga kas sa tead, kus sa istud? Pööra pead ja vaata seda pilti. Selle nimi on "Tee igavikku". Energiapööris imeb sind igavikukanalisse. Seepärast ei olegi selles ruumis hea väga kaua olla. Ei, seda hirmu pole, et tagasi ei tule. Tuled küll, sul on oma ülesanne. Need, kellel ei ole asjad selles elus veel korda aetud, siit niisama lihtsalt ära ei lenda.

Kas mandalalt on näha, kui selle elu ülesanded hakkavad täidetud saama?

Nendel, kelle ülesanded hakkavad ühele poole saama, muutuvad mandalad, väga kosmiliseks. Osa toone läheb väga tumedaks kätte, mandala kujutised muutuvad kirkaks, nagu tõuseksid lendu. Me kõik oleme universumi kodanikud, me ei kuulu siia maale igavesti, oleme ajutiselt siin, et täiustuda vaimus. Ja kes on küps, ei sünni enam sellele tasandile.

Aga on ilus uskuda, et elame igavesti.

Elu ongi igavikuline. Idas öeldakse, et inimene jättis keha. Läänes öeldakse, et inimene jättis elu. Siin ongi vahe. Idamaa targad ütlevad õigesti, sest elu ei saa kuidagi jätta. Mandala üks mõte ongi näidata inimesele tema igavikulisust. Mandala ei kujuta keha, vaid tõelist sind -- su Mina. Kui inimene arvab oma keha tähtsamaks, on ta rohkem egoga seotud. Ego kardab surma. Keha kaotada ei tähenda midagi muud kui koormast vabaneda. Mida rohkem on inimene vaba kehateadvusest, seda enam on ta seotud ühendväljaga. Vabanemine on tõeline õndsus ja rahu mis pole enam muutuv. Sind ei häiri enam miski, sest nüüd oled Sa kodus mida pole võimalik kaotada. Hingemandala peegeldabki seda olemust. Elame kaduvas illusioonide maailmas, kus tõeline Mina on igavikuline, muutumatu.

Maises elus on inimesed väga oma kehas kinni.

Nii ongi, sest nad mõtlevad endast kui kehast, mitte kui tõelisest Minast. Mandala ongi üks näide, et sa ei ole keha.

Hingepilti tehes ma ei vaata, mida inimene parasjagu haub või mõtleb oma meeletasandil. Mulle ei lähe see üldse korda, ma ei loo mõttetasandilt. See, mida sa mõtled, ei ole sina. Tõeline olemine ei muutu. Kui inimene hakkab ennast rohkem uurima ja küünib mittemuutumise tasemeni, siis ta jõuabki hingemandalale lähemale.

Seanss kestab tund aega või kaks, olenemata sellest, kas tegemist on väikese või suure pildiga. Suurema osa sellest ajast moodustab vestlus, et tekiks avardumine. Niipea, kui mandala «lahti jookseb», lähen pilti tegema, see valmib vähem kui poole tunniga teinekord. Oleneb sellest, kas inimesega on vaja rohkem või vähem rääkida. Inimesed on väga erinevatel teadvustasanditel, mõnel on kohe algul selge mis toimub...teisele peab pikalt seletama ABC tasandil.

Kas keegi teine saab meie energiavälja tungida, seda meie tagant näpata?

Saab küll, kui lased seda teha. Kõige parem kaitse on see, kui lased asjad lahti. Isegi rünnakud. Kui tunned, et keegi sind ahistab, on see järjekordne proovilepanek, rünnak ego pihta. Ego on hea töövahend. Õppetund on selles, et tuleb muutuda paindlikumaks, sallivamaks, mõistvamaks ja teadlikumaks oma tõelisest Minast. Tõde on selles et tõeline Sina pole ego ega keha! Sina Oled. Sa ei saa olematta olla. Ja see mis on seotud kaduvusega pole ka tõeline Sina. Aga need teadmised ei tulegi kohe.....plaksuga....see võib võtta aega paljusid maiseid elusid.

Seega võib hingepildiga kohtumine suunata meid muutuste teele?

Mandala margitmandala 1

Hingemandala ja peremandala

Hingemandala pole midagi muud kui avardunud universaalne- kosmiline armastuse energia. Valguse energia. Inimene elabki õhust ja armastusest -- mitte millestki muust. Ta vajab värsket puhast õhku ja armastust, milleta ei saa päevagi olla. Hingemandala aitab inimesel enda tõelise olemusele lähemale jõuda.

No siinkohal hüüatavad paljud, et on küll võimalik armastuseta elada...

Kuid mis elu see on?

SANDRA OTSUS